Умови депозитів на сьогодні в Україні

Умови депозитів на сьогодні в Україні

Серед найважливіших операцій, які виконує будь-який банк, є залучення вкладення коштів від бажаючих осіб. В їх числі можуть бути як фізичні, так і юридичні особи. Власне, саме дякуючи задіяним у депозити населення та юридичних осіб банки мають змогу здійснювати інші операції. Таким чином, регулювання правової сфери співробітництва між власником грошей та банком слід розглянути детальніше.

Відповідно до ст. 2 закону України «Про банки і банківську діяльність» депозити на сьогодні в Україні - це кошти в безготівковій чи готівковій формі, у валюті України або в іноземній валюті. Конкретна сума депозиту знаходиться на рахунку вкладника та розміщується там на конкретний період часу, який попередньо узгоджується з банком. Виплата грошей проводиться у відповідності з тим же договором та українським законодавством. Що ж слід знати про вклади у банку на певну суму?

Параметри, які важливо враховувати перед додаванням депозиту 

Відповідно до договору, видавання раніше вкладених коштів може виконуватись на інших умовах, ніж їх початкове внесення на рахунок банку. Судячи з термінології, такі депозити є умовними. Тим не менш, всі умови мають бути згідно із законом. Додавання грошей на депозитний рахунок на визначений період часу визначає депозит як строковий. У разі відсутності конкретного строку в договорі подібні депозити визначають як на вимогу.

Те, що вказується в договорі:

  1. Доступні умови дострокового припинення виконання договірного документу.
  2. Вид вкладу грошей клієнта.
  3. Розмір суми, яка вноситься на рахунок.
  4. Термін, на який оформляється домовленість між клієнтом та банком.
  5. Відповідальність сторін.

Ліцензію на отримання внесків від клієнтів мають виключно банки

В нинішній час успішно працює чимала кількість банківських установ. Слід бути уважним в підборі варіантів, оскільки деякі банки надають депозити за досить заплутаними умовами. Такі банки варто обходити стороною. Підбір банку, виходячи з рекомендацій користувачів, виступає досить дієвим. Банківська установа, яка перебуває в числі лідерів фінансового ринку країни багато років, як правило, вселяє довіру. Експерти банків щодня вивчають і аналізують ринок фінансових пропозицій. За результатами цих спостережень, як правило, коригується інформація про можливості оформлення депозитів.

Перевірений банк володіє значною базою клієнтів і встиг зарекомендувати себе як успішного і надійного постачальника фінансових послуг. Банк повинен обов'язково надавати прозору цінову політику і індивідуальний підхід до кожного. Якщо клієнта цікавлять певні питання, служба підтримки завжди повинна бути готовою відповісти на них. Написавши або зателефонувавши через форму зворотного зв'язку, клієнт повинен отримати будь-яку консультацію і допомогу.

Категории: 

Опубликовано 19.11.2020 13:14