Що треба знати про процентні ставки по депозитах в банках

процентні ставки по депозитах

В числі найважливіших операцій, які може робити практично будь-який банк, є залучення вкладення коштів від бажаючих осіб. Це можуть бути як юридичні, так і фізичні особи. Власне, саме завдяки фінансовим вкладенням банки і мають змогу робити інші фінансові операції. Слід детальніше розглянути регулювання відносин між особою з грошима та фінансовою установою.

Додавання коштів в банк в готівковій чи безготівковій формі і є депозитним вкладом, про що свідчить закон України «Про банки». Кошти вкладаються клієнтами на їх іменних рахунках у банку на договірних засадах на визначений строк зберігання або без такого строку і підлягають виплаті вкладнику у відповідності до пунктів договору та державного законодавства. В даній статті ми спробуємо детальніше розкрити процентні ставки по депозитах

Згідно з законодавством, регулювання більшості питань відносно депозитних операцій є добровільним. Тобто, сторони самостійно вирішують всі деталі у договірному документі. Дотримання умов депозитних вкладів також міститься у відповідному положенні.

Параметри, які важливо брати до уваги перед додаванням грошей на депозитний рахунок 

Зокрема, визначено, що договором депозиту може бути передбачено додавання грошових коштів або цінних металів на інших умовах їх видачі назад замовнику. Судячи з термінології, подібні депозити називають умовними. Умови не повинні суперечити чинному закону України. У випадку попереднього обговорення періоду внесення коштів, подібні депозити мають назву строкових. Якщо ж строки попередньо не вказані в договорі, подібні депозити є на вимогу.

У документі договору депозиту, зокрема, зазначаються:

  1. Тип депозитних грошей фізичної або ж юридичної особи.
  2. Сума коштів, яка перераховується з іншого рахунку чи безпосередньо додається на депозит.
  3. Строк часу, на який підписується договір.
  4. Встановлені умови перегляду розміру відсотків, які мають нараховуватись за попередньою домовленістю.
  5. Пункти, які передбачають передчасне розірвання договору.

Дозвіл на оформлення депозитів отримують виключно банки

Банківських установ, які пропонують привабливі відсотки депозиту, сьогодні достатньо значна кількість. Незважаючи на велику кількість таких банків, не кожен може надати привабливі умови депозиту. Підбір варіанту, відштовхуючись від відгуків користувачів, виступає досить продуктивним. На ринку фінансів нашої країни, кваліфікований банк завжди відчуває себе як риба в воді. Більш того, він повинен бути там вже багато років. Фахівці банків щодня вивчають і аналізують погоду на фінансовому ринку. Таким чином, надання депозитного рахунку може здійснюватися на оптимальних умовах для клієнта.

Перевірений банк в нашій країні кілька останніх років успішно знаходиться в числі лідерів серед постачальників фінансових послуг. Будь-який банк повинен обов'язково надавати доступну цінову політику, а також продуманий лояльний підхід до кожного. Обов'язкові консультації в робочий час в рівній мірі мають місце бути.

Категории: 

Опубликовано 05.02.2022 10:48